Lady Norse Win Norse Invitational

Round 1                        Winner                                     Opponent                                Scores

Blue Pool            Northfield (19-5)                      Fremont (5-13)                        25-12, 25-13

Wheeler (20-7)                        FW Wayne (1-?)                     25-10, 25-13

Gray Pool           Eastside (5-17)                        Elwood (10-16)                       20-25, 25-17, 15-12

Woodlan (15-10)                     North Judson (20-7)                25-22, 23-25, 15-9

                          

Round 2                        Winner                                     Opponent                                Scores

Blue Pool            Northfield (20-5)                      Wheeler (20-8)                        25-18, 25-12

Fremont (6-13)                        FW Wayne (1-?)                     25-15, 19-25, 15-6

Gray Pool           Woodlan (16-10)                     Eastside (5-18)                        25-13, 24-26

North Judson (21-7)                Elwood (10-17)                       25-13, 25-21

 

Round 3                        Winner                                     Opponent                                Scores

Blue Pool            Northfield (21-5)                      FW Wayne (1-?)                     25-11, 25-16

Wheeler (21-8)                        Fremont (6-14)                        25-19, 25-9

Gray Pool           North Judson (22-7)                Eastside (5-19)                        25-19. 25-18

Woodlan (17-10)                     Elwood (10-18)                       18-25, 25-11, 15-7

 

 

 

Blue Pool Places:           1  Northfield                3-0                              

2  Wheeler                   2-1

3  Fremont                  1-2

4  FW Wayne              0-3      

 

Gray Pool Places           1  Woodlan                  3-0

2  North Judson          2-1

3  Eastside                  1-2

4  Elwood                    0-3

                          

 

Winner                                   Opponent                                Scores

Championship    Northfield (22-5)                    Woodlan (17-11)                     26-24, 25-13

3rd place              North Judson (23-7)              Wheeler (21-9)                        25-17, 25-11

5th place              Eastside (6-19)                      Fremont (6-15)                        25-16, 25-12

7th place               Elwood (11-18)                     FW Wayne (1-?)                     25-12, 24-26, 15-9                 

 

 

All-Tournament Team:

 

Name                                         School                         Name                                      School

Bayli Birk*                                  Northfield                    Jessie Noone                          Elwood

Kylie Echard*                             Northfield                    Katie Hatch                             Fremont

Burgundy Price                          Woodlan                      Martha Yarbro                         FW Wayne

Tori Bongrater                            Woodlan                      Laura Bailey                            North Judson

Jhayla Gerardot                         Eastside                      Shannon Doyle*                      Wheeler

 

*Previous all-tournament team selection

[album: https://wabashcountysports.com/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/nfvbin11/]

 

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *