Girls Basketball All Conference Teams Announced-Winter Sports All Academic

All Conference

1st Team

Kayla Flack Manchester
Sydney Eltzroth Northfield
Abbie Malchow Rochester
Alanie Sroufe Rochester
Sarah White Southwood
Staci Groom Tippecanoe Valley
Kelsey Cromer Wabash
Karissa Olinske Whitko

2nd Team

Meika Kennedy Manchester
Hannah Little Manchester
Sidney Reed Northfield
Jenna Crispen Rochester
Tori Keirn Tippecanoe Valley
Kylie Hampton Wabash
Marin Hill Wabash
Micaela Sylvester Whitko

Honorable Mention

Miltona Robinson North Miami
Rylee Holland Rochester
Anna Marie Farlow Southwood
Kelsey Ball Tippecanoe Valley
Cagney Craig Whitko
Katee Reiff Whitko

Academic All Conference

Winter Sports 2011-12

All-Conference
School Name Sport Grade School Name Sport Grade
Man TomĀ  Naragon Swim 11 SW Grant Keaffaber B-BB 12
Man Payton Sorg BB-B 12 SW Anna Marie Farlow B-BB 11
Man Bekah Brunn BB-G 11 SW Michael Bowan Wr 11
Man Lindsey Budnik BB-G 11 SW Emily Murphy BB-G 11
NF Alyssa Richter BB-G 11 SW Sarah White BB-G 11
NF Dustin Echard BB-B 12 TV Barbie Kimmel Swim 11
NF Kyle Houlihan WR 11 TV Courtney Newsome BB-G 11
NF Hunter Wells WR 12 Wab Sydney Enyeart Swim 11
NM Miltona Robinson BB-G 12 Wab Kelsey Cromer BB-G 12
NM Cortnee Lefebvre BB-G 11 Whi Jordan Sims B-BB 12
NM Jared Richardson B-Bb 12 Whi Colin Nicodemus B-BB 12
NM Jennifer Tyner BB-G 12 Whi Alex Stoddard B-BB 11
NM Ty Musselman B-Bb 12 Whi Lynsi Hicks BB-G 12
NM Tiffany Huffman BB-G 11 Whi Cassie Jones BB-G 12
Roc Zac Schoen B-BB 12 Whi Micaela Sylvester BB-G 12
Roc Abbie Malchow BB-G 12 Whi Gabe Powell BB-G 11
Roc Alex Williamson Swim 12
Roc Alanie Sroufe BB-G 12
Roc Jenna Crispen BB-G 12
Roc Taylor Showley Swim 12
Roc Katelyn Newton Swim 11
Roc Brad Burch Swim 11

Honorable Mention

School Name Sport Grade School Name Sport Grade
Man Derek Self B-BB 12 SW Allie Enyeart BB-G 12
Man Autumn Brewer BB-G 11 TV James Gregory B-BB 12
Man Kayla Flack BB-G 11 TV Megan Bibler BB-G 12
Man Emily Grant Swim 12 TV Jeffrey Tillman B-BB 12
Man Kristin Pittman Swim 11 TV Brody Cook Swim 12
NF Chad Glasscock B-BB 12 TV Jacob Ritchey B-BB 11
NF Ryan Keaffaber B-BB 11 Wab Jacob Ellis B-BB 12
NF Collin Dawes B-BB 11 Wab Nate Price B-BB 12
NF Sydney Eltzroth BB-G 11 Wab Kelsie Thomas BB-G 12
NF Cody Smalley WR 11 Wab Katelin Vogel BB-G 11
NF Jared Kirtlan WR 11 Wab Charlie Pardo BB-G 11
NM Ethan Beech B-BB 11 Wab Hannah Mullett BB-G 12
NM Brittany Keim BB-G 11 Wab Stephen Eilts Swim 11
NM Paul Mikesell Wr 11 Wab Nate Height Swim 11
NM Alan Mock Wr 11 Wab Jack Stein Swim 11
NM Tyler Hoover Wr 11 Whi Logan Irwin B-BB 12
NM Lindsey Vincent BB-G 11 Whi Michael Carroll B-BB 11
Roc Aaron Stuart B-BB 12 Whi Megan Zumbrun BB-G 12
Roc Quinn Bixler BB-G 11 Whi Melanie Kelsey BB-G 11
Roc Leighnee Smith BB-G 12 Whi Josie Sparks BB-G 11
Roc Seth Corn B-BB 11 Whi Cord Feasby Wr 12
Roc Bryce Roberts Wr 12 Whi Kuyler Bailey Wr 11
Roc Rylee Holland BB-G 11
Roc Anna Frantz Swim 12

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *